Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Повага до суду є важливим елементом правової культури та забезпечення ефективного розгляду справ.
Неповага до суду - дії або бездіяльність, які принижують гідність і авторитет суду, перешкоджають здійсненню правосуддя або порушують встановлений порядок у судовому засіданні. Це може бути як відверте зневажливе ставлення до судді, прокурора, інших учасників процесу, так і порушення правил поведінки у залі суду.
До проявів неповаги належать, наприклад:
Адміністративна відповідальність за прояв неповаги до суду передбачена ст. 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Зокрема, на винну особу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн) або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
Якщо особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185-3 КУпАП, не оспорює допущене правопорушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а питання про притягнення особи до відповідальності вирішується судом негайно після вчинення правопорушення, про що в судовому засіданні судом виноситься відповідна постанова.
Справу про адміністративне правопорушення розглядає суддя-доповідач зі складу суду, що розглядає справу, під час слухання якої вчинено правопорушення, передбачене ст. 185-3 КУпАП.
Відповідальність за неповагу до суду чи судді є однією із гарантій незалежності судді.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також фізичні і юридичні особи та їх об’єднання зобов’язані поважати незалежність судді і не посягати на неї.
Пресслужба суду